..."men Rocambole var ikke død"
Sjømannsforeningenes Landsforbund (SLF) avholdt sitt landsmøte i Moss 5.-7. juni. En av de viktigste sakene var SLFs framtid. Les hva som ble resultatet!
Moss Sjømannsforening var vertskap for SLFs landsmøte 2009. 12 foreninger var påmeldt og 29 delegater møtte.
Denne siden har jevnlig orientert våre lesere om utviklingen i SLF. En nedleggelse av forbundet var meget aktuelt. Det knyttet seg derfor stor spenning til landsmøtets behandling av saken "Foreningens framtid". Det forelå et konkret forslag om nedleggelse - et annet forslag var å revitalisere forbundet i en annen driftsform. En revitalisering ble vedtatt med stort flertall!
En annen tidligere omtalt sak var også - hva med medlemsbladets framtid? Papir utgaven av "Sjøfareren" ble vedtatt lagt ned. SLFs hjemmesider ajourholdes aktivt.
Les hele protokollen her. For ovennevte to saker vises spesielt til vedlegg A og D.



